Fudbaleri Sportinga iz Lisabona plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su u Londonu u revanš utakmici osmine finala posle izvođenja jedanaesteraca pobedili Arsenal sa 5:3, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo nerešeno 1:1.

To je bilo prvo izvođenje jedanaesteraca u jednoj takmičarskoj utakmici na Emirejtsu, otkako je taj stadion otvoren 2006. godine.

Sporting i Arsenal odigrali su prošle sedmice nerešeno 2:2 u Lisabonu.

Arsenal je večeras na svom stadionu poveo u 19. minutu golom Granita Džake, a izjednačio je Pedro Gonsalveš u 62. minutu golom sa gotovo polovine terena.

Posle toga nije bilo golova i odigrani su produžeci u kojima je Arsenal imao najbolje prilike u 96. minutu, kada je Leandro Trosar pogodio stativu i u 118. minutu kada je Gabrijel glavom zahvatio loptu, a gostujući golman odbranio. Na ovom linku se nalaze svi rezultati uzivo.

Posle toga Sporting je pogodio svih pet penala, a strelci su bili Džeremaja Sen Žust, Rikardo Ešgajo, Gonsalo Inasio, Artur Gomes i Nuno Santoš, koji je postigao pobednosni gol.