Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Asvela sa 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22), u utakmici devetog kola Evrolige. Prema informacijama iz kladionice, ovakva pobeda bila je i očekivana!

Crveno-beli su upisali četvrtu pobedu u Evroligi, drugu uzastopnu, dok ekipa Asvela sada ima šest pobeda i tri poraza.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 22 poena, Nikola Ivanović je ubacio 14, dok je Ognjen Dobrić postigao osam. U timu Asvela najbolji je bio Eli Okobo sa 16 poena, dok je Čarls Džons postigao dva poena manje.

Zvezda je zahvaljujući dobroj odbrani posle prve četvrtine imala devet poena prednosti (18:9), da bi na početku druge stigla do plus 13 (22:9). Međutim, usledila je serija Asvela i period loše igre crveno-belih pa je gostujući tim na poluvremenu imao samo poen zaostatka (33:32).

Asvel je u trećoj deonici i poveo (40:41), ali je posle dve vezane trojke Dobrića i Kalinića i serije 10:0 preokrenula rezultat i stigla do 50:41.

U poslednju deonicu izabranici Dejana Radonjića su ušli sa pet poena prednosti (50:45), a pitanje pobednika na ovom meču praktično je rešeno sredinom poslednje deonice kada je Zvezda posle dve vezane trojke Ivanovića povela sa 63:48.

Iako je Asvel u finišu meča prišao na samo tri poena zaostatka, Zvezda je uspela da se odbrani i sačuva prednost.

Košarkaše Crvene zvezde za vikend očekuje derbi protiv Partizana u ABA ligi, dok će u narednom kolu Evrolige gostovati Baskoniji.

Radonjić: Velika pobeda, ne smemo da dozvolimo padove u utakmicama koje slede

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je njegova ekipa upisala veliku pobedu protiv Asvela, ali i dodao da poslednjih nekoliko minuta sa večerašnjeg meča ne smeju da se ponavljaju u utakmicama koje slede.